Baby Shower

Ciąża to radosny czas oczekiwania na dziecko – cieszą się nim zwykle nie tylko przyszli rodzice, ale także ich przyjaciele.

Urządzanie przyjęć przed narodzinami dziecka, na których przyszła mama i najbliższe kobiety z jej otoczenia świętują zbliżające się przyjście na świat maleństwa nazywa się „baby shower”, a nazwa pochodzi od angielskiego słowa „prysznic” i oznacza w przenośni zalewanie młodej mamy deszczem prezentów dla dzieci i serdeczności.

Ten zwyczaj ma długą tradycję, sięga XVIII wieku, kiedy to panie spotykały się na popołudniowej herbatce, żeby obdarować przyjaciółkę, spodziewającą się dziecka, osobiście wykonanymi drobiazgami dla jej maluszka.

Najlepszy czas na zorganizowanie baby shower czyli bociankowego, to siódmy albo ósmy miesiąc ciąży.

Każde przyjęcie tego typu ma kilka niezbędnych elementów. Pierwszym są odpowiednie dekoracje, o które zadbamy z przyjemnością. Będą nawiązywać do ciąży i macierzyństwa.

Innym, stałym elementem baby shower, są prezenty, wręczane ciężarnej przyjaciółce. Zwykle organizatorka przyjęcia robi listę życzeń, a koleżanki ustalają między sobą, co kto kupuje. Kupując ubranka, zabawki, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt itp., przyjaciółki pomagają młodej mamie skompletować wyprawkę dla maleństwa.

Jeśli chodzi o same prezenty, to temat jest bardzo szeroki, zdecydowanie warto wszystko wcześniej przemyśleć i ustalić z uczestniczkami, jak również samą ciężarną, co byłoby najbardziej potrzebne.

Przyszła mama może także wyrazić prośbę, by prezenty przykładowo dotyczyły tylko jej samej, czy też tylko dziecka.

Bardzo ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest także ustalenie jednakowej, dla wszystkich uczestniczek, składki. Pozwoli to zgromadzić jednorazowo większą kwotę i kupić jeden, wspólny, ale za to droższy prezent.

Jeśli chodzi o konkretne rzeczy, to jako inspirację, pomysły przedstawiamy poniższą listę:

 1. pieluszki,
 2. ubranka
 3. rożek dla noworodka, ciepły kocyk,
 4. przewijak, maty do przewijania,
 5. wanienka, specjalna wkładka do kąpania, która ułatwi pierwsze mycie maluszka,
 6. kosz Mojżesza,
 7. nosidełko,
 8. fotelik dla niemowlaka, samochodowy,
 9. wózek 3w1, gondola, wkładka do spacerówki,
 10. śpiworek do wózka, w tym dedykowany śpiworek zimowy,
 11. zabawki dedykowane noworodkowi,
 12. koszula do porodu dla ciężarnej,
 13. ciepłe skarpetki i kapcie dla przyszłej mamy,
 14. szlafrok, dedykowany biustonosz do karmienia,
 15. dedykowana poduszka do karmienia
 16. i wiele innych 😁

Zadzwoń i zapytaj o wolny termin na organizację Baby Showergwarantujemy Ci, że przyszła mama będzie zaskoczona, szczęśliwa i wdzięczna.

Jeżeli potrzebujesz noclegu – przygotujemy dla Was luksusowy apartament.

Szczegóły i informacja tel. 502730092

e-mail: apartamenty@woodsw.pl